شماره سی و هفتم

ادبیات عرفانی و اسطوره شناختی (فصلنامه علمی-پژوهشی)

شاپا: ‎2008-4420

شاپای الکترونیک: ‎2252-0899

مدیر مسئول:

سهیلا موسوی سیرجانی, دکتر, دانشگاه آزاد اسلامی، تهران جنوب

پست الکترونیک: ‎S_movsavi@azad.ac.ir‎

سردبیر:

امیر بانو کریمی, دکتر

پست الکترونیک: ‎Ab_karimi@azad.ac.ir‎

مدیر داخلی:

راویه قلی پور , کارشناس ارشد, دانشگاه آزاد اسلامی، تهران جنوب

سفارش نشریه

نام
ایمیل
پرسش های متداول

تفاوت نشريات در پايگاههاي الكترونيكي در صفحه وب كتابخانه و فهرست نشريات لاتين موجود در كتابخانه الكترونيكي چيست؟
نشريات لاتين موجود در كتابخانه الكترونيكي، فهرست نشريات خريداري شده بشكل كاغذي موجود در بخش نشريات كتابخانه مركزي مي‌باشد. نشريات و پايگاههاي الكترونيكي در صفحه خانگي وب كتابخانه، منابعي هستند كه تنها از طريق IP دانشگاهها و به شكل online قابل دسترسي مي‌باشند.

ديسك‌هاي نوري همراه برخي كتابها در كدام قسمت كتابخانه نگهداري مي‌شوند؟
دارا بودن مدرک کارشناسي معتبر (و يا گواهي موقت پايان تحصيل در مقطع کارشناسي) و ارائه فايل تصوير آن بعنوان پيوست درخواست ثبت نام و اصل آن در زمان ثبت نام، شرط لازم براي پذيرش در اين دوره هاست. کساني که پس از اتمام زمان پذيرش فارغ التحصيل مي شوند، کافي است به جاي ارسال مدرک، ليست دروس و تعداد واحد گذرانده شده تا کنون را ارسال نمايند. در زمان ثبت نام بايد مدرک تحصيلي خود را ارائه نمايند.

دستورالعمل مربوط به پايان‌نامه‌ها چيست؟
پس از مكان‌يابي و اطلاع از وجود آن منبع در يكي از مراكز دانشگاهي- علمي كشور، با مراجعه به آن مركز مي‌توانيد منبع خود را تهيه، و يا از طريق بخش اطلاع‌رساني نسبت به سفارش آن اقدام نمائيد. سفارش مدرك در داخل كشور محدوديت نداشته و براي كليه اعضاي كتابخانه آزاد است. تهيه منبع از خارج كشور براي دانشجويان سطوح تحصيلات تكميلي و براساس سهميه تعيين شده امكان‌پذير مي‌باشد.

جستجو و بازيابي منابع كتابخانه چگونه است؟
نشانه رده‌بندي اين كتابخانه الفبايي- عددي است. يك، دو يا سه حرف بزرگ (از حروف انگليسي) با اعداد صحيح از 1 تا 9999 همراه گسترش اعشاري يا ساير گسترشهاي حاصل از تقسيمات بيشتر موضوعي كه به دنبال حروف مي‌آيد. رده‌هاي اصلي با يكي از حروف الفبا نشان داده مي‌شود. مثل: Q زيربخشهاي اصلي با دو حرف نشانه‌گزاري مي‌شود. مثل: QD بـراي تقسيم‌بندي موضوعات خاص، از اعداد اصلي استفاده مي‌شود كه در بعضي از رده‌ها تا 9999 نيز ادامه مي‌يابد. بـراي تقسيم‌بندي ريزتر موضوعات، از تقسيمات شكلي و نيز تقسيمات كشوري، كه از تركيب حروف و اعداد اعشاري مي‌باشد استفاده شده، كه به ترتيب الفبا تنظيم مي‌شود. كتـاب‌شمـار: از طرحي كه چارلز امي‌كاتر براي نخستين بار آن را ابداع كرده است ، پيروي مي‌كند. در اين طرح علائم بعد از علامت اعشار قرار مي‌گيرد، شامل يك حرف به علاوه شماره‌هايي است كه به ترتيب، اعشاري خوانده مي‌شود. احتمال دارد كتاب‌شمار، شامل عناصر ديگري نظير حرف اول نويسنده، عنوان اثر، تاريخ نشر و يا شماره جلد اثر باشد، تا در ميان آثار مختلف يا ويرايشهاي گوناگون همان اثر يا شماره‌هاي مختلف يك فروست نيز قابل تميز باشد.

نحوه پذيرش چگونه است؟
نرم‌افزار بيستون شامل بانكهاي اطلاعاتي است كه كتابخانه به صورت ديسكهاي نوري خريداري نموده است و دسترسي به بانكهاي ذكر شده ازراه دور و از طريق نرم‌افزار بيستون با شناسه و رمزي كه از كتابخانه دريافت كرده‌ايد امكان‌پذير گرديده است. برای استفاده از بانک‌های اطلاعاتی بيستون مراحل ذيل را اجرا نمائيد. - ورود شناسه و رمز عبور - بانكهاي اطلاعاتي - بانكهاي اطلاعاتي بيستون - انتخاب بانك موردنظر - از طريق يکی از فيلدهای جستجو مراحل جستجو را ادامه دهيد.

در فصلنامه

هیئت تحریریه

مشخصات تفصیلی هیات تحریریه

بایگانی

مشاهده مقالات آرشیو شده

پرسش و پاسخ

پاسخ ها و پرسشهای متداول